modularne.info

…nie jest kolejnym serwisem pro-audio ani branżowym. Zamiast tego, koncentrujemy się na “niszowych” instrumentach muzycznych, nietypowej elektronice studyjnej itp., z naciskiem na syntezatory modularne, kostki efektowe, procesory dźwięku, sprzęt vintage, DIY, circuit bending. Interesuje nas przede wszystkim ich potencjał w tworzeniu muzyki eksperymentalnej czy dźwiękowych eksploracjach na pograniczu techniki i sztuki. Nie jest to również serwis muzyczny, nie zamierzamy dyskutować o płytach, gatunkach muzycznych ani osobistych gustach. Owszem, pojęcia takie jak niezależność, underground czy awangarda są nam niezwykle bliskie, lecz tym razem głownie jako sposób myślenia o wspomnianych narzędziach i technikach ich użycia.

Czymże zatem modularne.info właściwie jest? Miejscem dla podobnych nam szaleńców zafascynowanych sprzętem, zarówno geeków jak i tych dopiero planujących budowę swoich systemów. Nie jesteśmy ekspertami, ale chcemy dzielić się pasją i zdobywaną dzięki niej wiedzą zarówno z zaawansowanymi, jak i początkującymi użytkownikami. Mamy ambicję, aby serwis modularne.info stał się miejscem wartościowej, merytorycznej dyskusji, uporządkowanym i przystępnym źródłem wiedzy. Jeśli chcesz współtworzyć ten serwis – jesteśmy otwarci. Nie wahaj się napisać komentarz, czy zaproponować nam publikację swoich materiałów. Zapraszamy serdecznie.

 

modularne.forum

Korzystając z uprzejmości Xaoc Devices, zapraszamy na polskojęzyczne forum skupiające niewielką, lecz entuzjastyczną społeczność użytkowników systemów modularnych i innych nietypowych instrumentów elektronicznych. Znajdziesz tam dyskusję, wiedzę praktyczną, projekty sDIY, zamówienia grupowe oraz giełdę sprzętu.

 

modularne.audio

Pracujemy nad uruchomieniem netlabelu publikującego twórczość i eksperymety muzyczne polskich wykonawców posłygujących się modularami, pedalboardami itd. Już wkrótce pierwsze publikacje w formie skompresowanych plików audio opatrzonych gotowymi do druku okładkami.

 

modularne.meet

Pozdjęliśmy się organizacji kameralnych spotkań osób interesujących się syntezą i muzyką eksperymetalną. Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2012, wkrótce kolejne!