Wszelkie modyfikacje odstraszają wiele osób, bez większego doświadczenia elektronicznego. Niemniej niektóre moduły pozwalają na wyjątkowo proste poszerzenie możliwości. Sztandarowym przykładem są tu oscylatory Doepfera A110. Nie dość, że ich schemat dostępny jest na stronie producenta, to na płytce szybko zlokalizujemy miejsca w których można zainstalować dodatkowe funkcje.

A110 pozwala na dodanie wejść Soft Sync i Linear FM. Do obydwu modyfikacji będziemy potrzebować dwóch potencjometrów (50 kiloomów będą w sam raz), dwóch gniazd jack 3,5 i przełącznika. Wszystkie cztery piny do których podłączone mają być elementy znajdują się w górnym prawym rogu płytki.
Dwa z nich mają zainstalowane konektory do pozostałych dwóch polecam przylutować takie same, ale można też przylutować przewody bezpośrednio do płytki. Wszystkie dodatkowe elementy najlepiej jest zamocować na dodatkowym panelu (doskonale nadadzą się do tego zaślepki 4hp sprzedawane przez Doepfera).

Obydwa gniazda i potencjometry należy zainstalować zgodnie z ilustracją do odpowiednio opisanych pinów. Do pinów z przylutowanymi konektorami należy przymocować przełącznik załączający funkcję DC coupling. Jeśli zdecydujemy się na konektory zamiast lutowania przewodów, należy dobrać takie które solidnie będą trzymać się pinów w innym wypadku dodatkowe funkcje lub cały oscylator mogą działać niestabilnie.