Na horyzoncie trzy ciekawe moduły do euroracka!

Dostępny od kilku dni Doepfer A142-4 Quad Decay wydaje się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich którzy szukali obwiedni do swoich perkusyjnych patchy. W 8hp mamy do dyspozycji cztery obwiednie z parametrem Decay regulowanym w zakresie 2ms – 2s. Moduł wymaga jedynie 30mA zasilania i kosztuje 100 euro. Dodatkowo moduł pozwala na kilka modyfikacji dzięki wewnętrznym trymerom regulującym attack w zakresie 1ms-15ms i dodatkowemu złączu z jumperami pozwalającymi na zapętlenie obwiedni i użycie jej jako LFO. Ci, którzy nie boją się lutownicy mogą dziesięciokrotnie wydłużyć dostępne czasy wymieniając kondensator. Więcej na stronie Doepfera.

Kolejny z modułów to nowy, już drugi, filtr w ofercie Intellijel. Choć nazwanie Dr. Octature tylko filtrem jest pewnym uchybieniem, może on działać również jako LFO/VCO. Konstrukcja stworzona przez David G. Dixona to cztero polowy filtr kaskadowy oferujący aż osiem niezależnych wyjść o przesuniętej fazie o 45 stopni. Dodatkowo każda z par oferuje inne nachylenie filtra od 6db do 24db. Filtr oferuje stabilny strój co na pewno przyda się tym którzy będą chcieli go użyć jako VCO (17Hz to 24kHz) lub LFO (0.002Hz to 300Hz). Moduł ma być dostępny za dwa tygodnie i kosztować $275. Szerokość Dr. Octature to 12hp. Szukajcie go już niedługo na stronie Intellijel.

Ostatni z zapowiedzianych modułów (ma być dostępny za miesiąc) to Oscillator coraz prężniej działającego Pittsburgha. Zgodnie z nazwą moduł to typowy analogowy VCO schowany za panelem 8hp. Co go odróżnia od jeszcze ciepłego VCOb Bubblesound? Przede wszystkim różna architektura, w Pittsburghu wszystkie kształty fal uzyskiwane są z piły, tymczasem w VCOb z sinusa. Moduł oferuje tylko liniowe FM, ale za to powinien sprawdzać się również w roli LFO. W miejscu gniazda sync VCOb mamy gniazdo reset. Oscillator powinien stroić w zakresie 5-6 oktaw i generować wolne przebiegi LFO do 7sekund/cykl. Więcej na stronie Pittsburgh Modular.