Nowy moduł Flame – C-3 zdolny jest do rejestracji i odtwarzania trzech niezależnych kanałów CV. Możemy wgrywać napięcie z zewnętrznych źródeł (kanał 1), lub rejestrować ruchy gałki (coś w rodzaju automatyki mikserów).

Każdy kanał może zarejestrować sekwencje o długości do 102 sekund. Knob Recorder pozwala na regulacje prędkości odtwarzania napięcia i dodania napięcia offsetującego. Sekwencje można odtwarzać w trybie loop i one shot. Urządzenie jest 12 bitowe i próbkuje z częstotliwością 50hz.
C-3 posiada wejście zewnętrznego sygnału CV, wejście RESET oraz trzy wyjścia CV kolejnych kanałów. Dostęp do wszystkich parametrów zapewniają trzy gałki i zestaw przycisków, część opcji wymaga niestety użycia odpowiedniej kombinacji manipulatorów. Moduł generuje napięcie w zakresie 0-10V. Do działania wymaga +102mA/-12mA i zajmie 6hp w racku.

Niestety zarejestrowane ruchy gałek posiadają słyszalne schodki wynikające z rozdzielczości urządzenia (ratunkiem może być oczywiście slew limiter). Efekt jest praktycznie niesłyszalny przy rejestracji zewnętrznego napięcia.

[EDIT 19.07.11.] Na blogu Schneiders Buero pojawiła się informacja o mającej się pojawić już wkrótce aktualizacji softu, pozwalającej podwojenie rozdzielczości C-3 w zamian za skrócenie czasu nagrywanych sekwencji do 51 sekund.

Więcej informacji na stronie producenta.