Do niedawna w katalogu Abstract Data figurowały tylko dwa moduły – VCF i waveshaper – od niedawna oferta manufaktury poszerzyła się o kolejne dwa moduły, tym razem o bardziej narzędziowym charakterze. ADE-30 Wave Boss to kolejny szwajcarski scyzoryk w euro, jego 4 sekcje pozwalają na tłumienie, odwracanie, amplifikację sygnałów, ale też przesterowanie. Dodatkowo większość bloków pozwala na sterowanie napięciowe co powinno pozwolić wykorzystać moduł również jako proste VCA.

 

 

Kolejny produkt Abstract Data to ADE-31 Logic Boss – w tym wypadku mamy do czynienia z typowym modułem logicznym (funkcje typu OR, AND, XOR i ich zaprzeczenia) . Moduł podzielony jest zasadniczo na dwie sekcje i daje dostęp maksymalnie do 4 wejść i 12 wyjść. dobre rozwiązanie dla tych którzy chcieliby dostać trochę więcej niż to co oferują moduły typu Doepfer A166 lub Intelligel Spock, ale nie chcą się bawić w meny i klawiszologię a la Intellijel Plog.

 

 

ALM po starcie z wysokiego pułapu – Pamela’s Workout to genialne rozwiązanie jeśli chodzi o zarządzanie triggerami – oferuje kolejny moduł który z racji bardziej specyficznej funkcji pewnie nie zyska wielkiego rozgłosu ale jest wyjątkowo praktycznym dopełnieniem oscylatorów z płynną zmianą częstotliwości, Beast´s Chalkboard to specyficzny tłumik CV który służy jako przełącznik oktaw. Moduł jest podwójny i w prosty sposób ułatwia strojenie oscylatorów.

 

 

Intellijel nie zwykła chwalić się swoimi konstrukcjami z wyprzedzeniem i zwykle gdy odkrywa karty budzi nie małe poruszenie. Tak jest i tym razem bo obok nowej wersji Dr. Octature – ciekawej kombinacji VCF, VCA i LFO o ośmiu wyjściach przesuniętych fazowo – pojawia się całkiem zgrabny podwójny ADSR i DUBMIX – właściwie cały subsystem służący do finalnego miksowania sygnałów, składający się z podstawowego miksera i dwóch ekspanderów. O ile główną kartą przetargową obwiedni są eleganckie suwaki pomagające zwizualizować kształt obwiedni o tyle DUBMIX to prawdziwe monstrum pozwalające na pełną automatyzacje  miksowania włącznie z ustawieniem panoramy i wysyłkami AUX, minusem DUBMIXa z pewnością jest rozmiar i cena – to rozwiązanie zdecydowanie do wykorzystania w rozbudowanym systemie.

 

00