Pittsburgh modular nie próżnuje, na trwające włąsnie targi NAMM przygotowali trzy nowe moduły: Filter, LFO2 i ADSR, a już niedługo możemy się spodziewać kolejnego bardziej odjechanego modułu: Fragments.

Ciekawie prezentuje się filtr (12hp) oferujący wszelkie podstawowe charakterystyki oraz płynną zmianę pomiędzy Low pass i High pass. Do tego rezonans sterowany napięciem – to wbrew pozorom nie zdaża się aż tak często. Przy tym cena 199$ nie wydaje sie być wygórowana.

Podwójne LFO (6hp) i ADSR (6hp) nie oferują nic zaskakującego, ale potrzebne były do dopełnienia Foundation – kompletnego systemu offerowanego przez Pittsburgha za 1695$. Tym samym wiemy już, która butikowa firma pierwsza dogoniła Doepfera, Cwejmana i AS i oferuje pełny system.

Obydwa moduły poza systemem będą kosztować 89$. Wspomnę jeszcze, że pierwsze LFO z dówch dostepnych w LFO2 oferuje płynną zmianę kształtu fali.

Ostatnia nowość to zapowiedziany Fragments – analogowy generator granularny. Polecam zerknąć na strone Pittsburga by dowiedzieć się więcej – link