Od dłuższego czasu jesteśmy zasypywani kolejnymi konstrukcjami ze świata eurorack. Ostatnimi czasy wyjątkowo aktywny jest Intellijel, ledwie dotarły do Europy opisywane przez nas Dixie, Corgasmatron i Dr. Octature, a już mamy kolejne konstrukcje. Po pierwsze Plog – moduł logiczny zastępujący wycofanego Flip Flopa i Spocka. Już niedługo uVCA, Crossfader oraz co najmniej dwa moduły dedykowane doprowadzeniu i wyprowadzeniu sygnału audio do i z modulara.
Ploga można już zamawiać w Schneiders za 210 euro.

Na ich stronie można już też zamówić Tip Top Audio BD808 – czyli kicka z TR808 zmieszczonego w 4hp. Moduł w całkiem atrakcyjnej cenie 89 euro. Więcej – 265 euro kosztuje Micro Hadron Collider VCF od WMD. Rozbudowany filtr który może być konkurencją dla Corgasmatrona, na horyzoncie są już dwa ekspandery do niego. Na marginesie dodam, że w Schneiders w końcu pojawił się również pierwszy moduł z oferty STG.

Ostatnie nowości trzeba cały czas zamawiać za oceanem w Analogue Haven. Mowa o modułach Blue Lantern, który po kilku konstrukcjach DIY postanowił wskoczyć krok wyżej i ubrał je w profesjonalne panele czołowe. Do dyspozycji mamy joystick, dwa VCF, ciekawy noise/wave folder a już niedługo pewnie LFO, VCO i to z pewnością nie koniec. Warto wspomnieć że konstrukcje Blue Lantern mają wyjątkowo przystępne ceny.

To jak najbardziej nie koniec, już niedługo do sklepów powinny trafić Analog Memory od Make Noise, PGM od Synthwerk, Xmix od Malekko/Wiard, VCF Toppobrillo czy Chord Machine Flame’a. Świąteczne szaleństwo!

zdjęcia: analogue haven