Nowości od Kena Macbetha. Eurorackowa Seria X wzbogaca się o 3 nowe moduły:

? Dual EG: czyli podwójny, klasyczny ADSR z wbudowanym VCA. Czas generowania obwiedni można ustawić – od szybkiego i dynamicznego po bardzo wolny (użyteczny np. w ambiencie).

? Audio Mixer: Sześciokanałowy mikser sygnału audio, lecz użyteczny także w przypadku miksowania napięć sterujących.  Konstrukcję zaopatrzony w generator szumu (białego lub różowego) oraz możliwość umiarkowanego przesterowania poziomu dźwięku.

? Dual SV Filter: Stereofoniczny  state variable VCF o nachyleniu zbocza 12 dB na oktawę. Oba zintegrowane filtry są identyczne i działają w trybie dolnoprzepustowym, górnoprzpustowym i pasmowym – poprzez osobne wyjścia dla każdego trybu. Manualna regulacja częstotliwości wpływa na oba filtry jednocześnie, ale oczywiście możliwe jest rożnicowanie tego parametru za pomocą wejść CV.

Każdy z nich ma szerokość 21 hp, a więc w standardowej obudowie można zainstalować cztery w jedym rzędzie. Moduły dostępne będą w połowie lipca 2011 (Mixer prawdopodobnie nieco później). Na zdjęciach poniżej ostateczne prototypy. Więcej informacji: Macbeth Studio Systems.